Užitečné gadgety (udělátka)

Na této stránce bych Vás rád seznámil s užitečnými gadgety (česky “udělátky”). Spolu se stručným popisem přihodím k dobru odkaz kde nakoupit a i nějaké ty osobní zkušenosti. Tuto stránku budu postupně aktualizovat. Pokud také znáte nějaké užitečné udělátko, napište mi do komentářů pod článkem.

 

Digitální voltmetr s LED displejem

Ideální přístroj na letiště, když potřebujete zjistit, kolik ještě zbývá šťávy (+-0,1V). Je malý, lehký a unese ho většina letadel. Připojuje se k servisnímu konektoru baterie. Měří napětí celkové a na každém článku zvlášť. Použitelný pro baterie s 1 až 6 články. Mám doma, ale zatím jsem neměl možnost vyzkoušet v poli.
Cena cca 3,30 až 3,80 USD
.

 

Kde koupit
http://dx.com/p/1s-6s-mini-red-led-voltage-meter-104519
http://dx.com/p/digital-multi-cell-lithium-battery-voltage-led-display-for-r-c-models-10787

 

Voltmetr s alarmem

Narozdíl od předchozího gadgetu tento neukazuje přesné napětí, ale pouze orientačně indikuje stav pomocí LED diod. Pro každý článek jsou 2 diody (zelená = OK, červená = vybitý). Při poklesu napětí po přednastavenou mez vydá akustický signál. Vhodné pro baterie s 1 až 3 články. Mám doma, ale zatím jsem neměl možnost vyzkoušet v poli.
Cena cca 3,50 USD
.
 

Kde nakoupit
http://dx.com/p/11-1v-battery-alarm-buzzer-for-rc-helicopter-35609?rt=1&p=2&m=2&r=3&k=1&t=1&s=10787&u=35609

 

Minikamera HD Wing Camera 720p

pokud jste vyděli záběry z mé součsné kamery, musíte uznat že opravdu nejsou k ničemu. využil jsem tedy vhodného období a požádal Ježíška o njovou kameru HD Wing Camera 1280x720p, 30fps. Kameru prodává známý obchod Hobby King a záběry které jsem z ní viděl na internetu vypadají opravdu úžasně. Obvzláště s přihlédnutím k ceně 37 USD. V čechách je kameru možné koupit cca za 1200 případně se domluvte s někým, kdo z Hobbykingu objednává. Moji recenzi najdete zde.
 

Kde koupit
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17200

 

Zajímavé obchody

Deal Extreme

Ověřený obchod z Hong Kongu. Nejde sice o obchod specializovaný na modelářství, ale i modelář v něm najde spoustu užitečného.
Průměrná doba dodání: 2 – 4 týdny
Poštovné: zdarma
Platba přes PayPal
www.dx.com

 

HobbyKing

Obchod ověřený modeláři. Zatím s ním ale nemám osobní zkušenost. Do komentářů můžete napsat vaše zkušenosti, případně nabídnout, pokud z něj plánujete objednávat (rád se k objednávce přidám).
Průměrná doba dodání: nemám zkušenosti
Poštovné: nemám zkušenosti
www.hobbyking.com

 

 

Bookmark the permalink.

Leave a Reply