učebnice a archivy | programy na tvorbu www | počítadla přístupů | e-mail a web prostor | Vaše stránky
vyhledávače | Internetové prohlížeče | poskytovatelé připojení   Novinky v této učebnici
CSS styly .../ucebnice/L7 Nově přidaná lekce kaskádových stylů. Zatím je zpracovaná pouze základní část (formátování textu a pozadí). Později bude lekce rozšířena.
About me! http://broe.hyperlink.cz/home/ Stránka, na které se dozvíte kdo jsem, jaké mám zaliby a podobně. (redirect)
JavaScript zdojáky .../ucebnice/java/zdroje Updatovaná verze stránek s ukázkami zdrojových kódů zajímavých a užitečných scruiptů.

   Mirrory těchto stránek
broe.hyperlink.cz http://broe.hyperlink.cz/ Přehledná referenční příručka/učebnice příkazů HTML a JavaScript včetně ukázek použití. Vhodné pro začínající i středně pokročilé tvůrce stránek.
Umístěné na IPI.cz http://www.ipi.cz/broe/web Stará adresa stránek. Stále ještě registrována ve vyhledávačích. Plánuji její zrušení - OPRAVTE SI PROTO ADRESU V BOOKMARKU.

   Zdroje ze kterých jsem čerpal - učebnice a archivy scriptů
JavaScript destination http://www.javascript.sk/ Slovenské stránky, které se věnují tvorbě JavaScriptu - učebnice, ukázkové scripty
JavaScript Library http://java.tatousek.cz/ Vynikající archiv JavaScriptů a Appletů s možností stažení, ukázky zdrojových kódů scriptů a jejich vsazení do stránek, diskuzní fóra s tématy, html, asp...
ALC, spol. s.r.o. http://www.alc.cz/ Firma zabývající se mimojiné tvorbou webových prezentací. Na stránkách nenajdete žádné ukázky scriptů nebo podobně. Občas s ALC konzultuji tvorbu některých scriptů a tak.

   Ostatní zajímavé učebnice a příručky
TinekNet http://tinek.the.cz/ Stránky s velkým množstvím článků a informací o HTML, PHP, MySQL a mnoha dalších věcech týkajících se software i hardware.
Jak psát Web http://dusan.pc-slany.cz/internet/ Velmi obsáhlá učebnice tvorby www stránek. Naleznete zde nejenom návod jak psát HTML, ale i spoustu pomocných tabulek se seznamy znaků, barev atd. (např. rady pro zrychlení načítání stránek). Velmi obsáhlé.
Cicinuv JavaScript http://cicinovo.misto.cz/javascript/ Velmi rozsáhlé stránky s informacemi o JavaScriptu s ukázkami zdrojových kódů a kompletním popisem funkcí, objektů atp. Bohužel popisují pouze stav k roku 1996, takže vyložené novinky zde nenajdete. Ale rozhodně stojí za podívání.
Grafika.kvalitne.cz http://grafika.kvalitne.cz Grafika pro Váš web, PHP, ASP, HTML, XML, JavaScriptu, MySQL, CSS a rady při tvorbě www, hotové PHP scripty, plus download, smajlíci, vtipy, ...

   E-mail a web prostor ZDARMA
Atlas MujWEB http://mujweb.cz/ Služba umožňuje každému založení vlastní webové prezentace libovolné velikosti. Vyžadují umístění reklamního banneru na stránce.
FreeWebz.com http://www.freewebz.com/ Zahraniční služba, která umožňuje každému založení vlastní webové prezentace o velikosti 100 MB. Nevyžadují umístění reklamního banneru na stránce.
Hyperlink http://www.hyperlink.cz/ Služba umožňuje každému založení vlastní webové prezentace a internetového obchodu libovolné velikosti. Nevím jestli vyžadují umístění reklamního banneru na stránce.
Kgb.cz http://www.kgb.cz/ Služba umožňuje každému založení vlastní webové prezentace o velikosti 40 MB a k tomu nabízí 10 MB e-mailovou schránku. Vyžaduje umístění reklamního banneru na stránce.
Quick http://www.quick.cz/ Služba Českého telecomu umožňuje každému založení vlastní webové prezentace o velikosti 10 MB. Nevím jestli vyžaduje umístění reklamního banneru na stránce.
Seznam Sweb http://www.sweb.cz/ Služba umožňuje každému založení vlastní webové prezentace o velikosti 20 MB a k tomu nabízí e-mailovou schránku. NEvyžaduje umístění reklamního banneru na stránce.
WebZdarma http://webzdarma.cz/ Služba umožňuje každému založení vlastní webové prezentace o velikosti 50 MB ve tvaru domén 3. úrovně s možností výběru z 16 domén 2. úrovně. Vyžaduje umístění reklamního banneru na stránce.

   Počítadla přístupů na stránky - ZDARMA
Píchačky http://eldar.cz/pixacky/ Vynikající počítadlo přístupů. Výběr z různých typů písem, umožňuje sledování přístupů na stránky a zasílání informací o přístupech mailem. Je ZADARMO.
Počítadlo.cz http://www.pocitadlo.cz/ Další počítadlo přístupů. Výběr z různých typů písem, umožňuje sledování přístupů na stránky a zasílání informací o přístupech mailem. Je ZADARMO, ale nemám s ním praktické zkušenosti.
Navrcholu.cz http://www.navrcholu.cz/ Zajímavé počítadlo přístupů, které vede velmi podrobné a vcelku přesná statistiky návštěvnosti vašich stránek (kdy, kdo, co hledal, odkud přišel, co měl za prohlížeč...). Velmi užiteční obvzláště pokud chcete přizpůsobit vzhled a obsah návštěvníkům.
Counter.cnw.cz http://counter.cnw.cz/ Další počítadlo přístupů s možností zasílání statistik na e-mail, mobil (sms i wap).

   Programy pro tvorbu Internetových stránek
First Page http://www.evrsoft.com/ Super program na tvorbu zdrojového kódu stránek. Má velké množství předem připravených stránek a scriptů. Program je FREEWARE.
Home Site http://www.allaire.com/ Další vynikající program pro tvorbu html kódu, při psaní tagu vám nabízí možnost výběru některého tagu ze seznamu (podobně jako Word s kontrolou pravopisu). Asi nejlepší program pro tvorbu html, bohužel je to jen 30 denní verze.

   Vyhledávače na Internetu - vyhledávání stránek, adres, tel. čísel, předpověd počasí atp.
Seznam.cz http://www.seznam.cz/ Asi nejznámější, nejnavštěvovanější a léty prověřený vyhledávač/databáze odkazů na Internetu. Umožňuje zdarma zaregistrovat Vaši stránku do vyhledávacího seznamu.
Atlas.cz http://www.atlas.cz/ Další velmi kvalitní vyhledávač, který navíc disponuje výborným (na českém Internetu asi nejlepším) vyhledáváním měst a adres na mapě ČR. Registrace Vašeho odkazu zdarma.
Quick.cz http://www.quick.cz/ Trochu mladší a začínající vyhledávač od Českého Telecomu. Registrace Vašeho odkazu zdarma.
Katedrala.cz http://www.katedrala.cz/ Další vyhledávací server.
Altavista.com http://www.altavista.com/ Jeden z nejlepších celosvětových vyhledávačů stránek. Má velikou úspěšnost v nalezení odkazů. Velmi mnoho možností nastvaení vyhledávání.
Yahoo.com http://www.yahoo.com/ Vyhledávač obdobných kvalit jako altavista.com
Astalavista.com http://www.astalavista.com/ Vynikající vyhledávač cracků, patchů a plných programů a her na warezových stránkách. !!! Opravdu super !!!
Telefonní seznam http://phone.quick.cz/ Často aktualizovaný telefonní seznam celé ČR. Možnost vyhledávání nejne podle ména, ale i podle města a ulice.
Jízdní řády http://www.idos.cz/ Jízdní řády vlaků a autobusů v ČR včetně vyhledávání.
Podrobná mapa ČR http://mapy.atlas.cz/ Vynikající pomůcka při plánování cestování a nejen pro něj. Vyhledává města, ulice na mapě ČR a mnoho dalšího.

   Poskytovatelé připojení k Internetu - pevné linky
WAA http://www.waa.cz/ Firma která nabízí ve Žďáře na Sázavou připojení pevnou linkou (bezdrátová technologie Symphony) k Internetu. Dále také tvoří Internetové stránky na zakázku.
Satt a.s. http://www.satt.cz/ Další firma která nabízí ve Žďáře na Sázavou připojení pevnou linkou (bezdrátová technologie Breeze nebo přes kabelový modem) k Internetu.
Český Telecom - IOL http://www.iol.cz/ Firma která nabízí pevné připojení k Internetu v celé České Rpeublice. Bohužel se nejedná o zrovna levné služby.
AppleT http://www.applet.cz/ Firma AppleT umužňuje připojení pomocí mikrovlného spoje v těchto městech: Praha, Ostrava, Frýdek-Místek, Frýdlant, Nový Jičín, Příbor, Kopřivnice, Třinec, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm
další poskytovatelé napište mi Pokud znáte, nebo používáte služby jiného poskytovatele pevného připojení a chcete, aby zde na něj byl odkaz.

   Internet "ZADARMO"
Contactel - Raz Dva http://www.contactel.cz/internet Poskytovatel připojení přes telefonní linku zdarma, platíte pouze telefonní hovor.
Quick.cz http://www.quick.cz/ Další poskytovatel připojení přes telefonní linku zdarma, platíteonní linku zdarma, platíte pouze telefonní hovor.

   Internetové prohlížeče - Download ZDARMA
Internet Explorer http://www.microsoft.com/ Internet Explorer je asi nejrozšířenější prohlížeč stránek. Klady: je zadarmo, dokáže perfektně načíst i stránku na které jsou chyby v HTML kódu, poradí si dobře i s tabulkami, je široce podporován, skiny. Zápory: chyby v zabezpečení, je od Microsoftu :( Závěr: i přes chyby je lepší než Netscape
Netscape http://www.netscape.com/ Netscape je další výborný prohlížeč stránek. Klady: je zadarmo, poradí si s většinou stránek (ale ne tak dobře jako IE), podporuje skiny, nemá takové díry v zabezpečení Zápory: neumí si moc dobře poradit s tabulkami (obecně se dá říct že dělat pro Netscape tabulky je peklo - pokud tedy nepoužíváte nějaký WYSWIG editor).Závěr: skvělý prohlížeč, ale horší než IE

   VAŠE STRÁNKY - pomohla vám tato učebnice vytvořit Vaši první Internetovou stránku, pochlubte se s ní
Pulcovy stránky o fotbale http://fotbal.aspweb.cz ...
Janiny stránky http://opavacka.webzdarma.cz/ Janiny osobní stránky, ktere obsahují nejenom spousty odkazů, ale i recepty, tipy a triky v kuchyni a mnohé další...

Chcete, aby zde byl odkaz na Vaši Internetovou stránku? Napište mi.


Pokud znáte, nebo jste vytvořili nějakou zajímavou stránku která by se hodila do některé z výše uvedených sekcí,
napište mi a já ji zde umístím.
Jste návštěvník číslo od 6. 6. 2001
Poslední aktualizace 11. 10. 2002