RC paragliding – setkání ve Žďáru nad Sázavou 30.9.2012

Autor: Václav Dočekal

V neděli 30. září po několika odkladech konečně dorazili pánové Jaroslav a Jan Čejpovi s manželkami. Z Rychnova nad Kněžnou přivezli sem k nám do Žďáru nejen nádherné počasí, ale také svoje motorizované RC padáky.

Jaroslav létal s osvědčenou tříkolkou, Honza předvedl parakrosnu s pilotem, který ve vzduchu vypadal jako živý.

Já sám jsem se těšil na to, až mi kluci seřídí a zalítnou můj padák Wegus RS s mojí novou vlastnoručně vyrobenou tříkolkou. Vše nakonec dopadlo dobře, protože celá sestava letěla hned na první pokus a jak jinak, než výborně.

Pak už to bylo jen na mně. Honza mi ten padák poslal do vzduchu a spolu se svým tátou Jardou mi radili, jak si mám počínat.

Kdo čekal karambol, ten musel být zklamán. Zpočátku mi působil problém jen velký výkon motoru, ale na to jsem si zvykl poměrně rychle. Při druhém letu jsem si vyzkoušel nejen let, ale také přistání se zastaveným motorem.

Že jsem z toho měl opravdu velkou radost, tak to je vidět víc než názorně.

Moje poděkování patří nejen Jardovi a Honzovi Čejpovým, ale také jejich manželkám. Obě dámy totiž aktivně pomáhají svým manželům také tím, že se podílejí na šití a kompletaci těch nádherných padáků.

Nakonec jsme se domluvili na tom, že tohle naše setkání nebude zdaleka poslední. Takže se už teď moc těším na příští jaro.

To už budu mít nejen tu tříkolku, ale také parakrosnu bez podvozku. A možná pak budu lítat stejně dobře, jako kluci Čejpovi.

Fotografie

Video

Bookmark the permalink.

One Response to RC paragliding – setkání ve Žďáru nad Sázavou 30.9.2012

  1. dub says:

    Hezké video, mám toho samého Weguse ve stejných barvách. Už se těším až poletí počasí zatím nic moc.

Leave a Reply